خرید ارز دیجیتال مونرو Monero

ارز دیجیتال مونرو

ارز دیجیتال مونرو Monero چیست؟

IRCA Crypto

خدمات ارز دیجیتال ایرکا کریپتو از اوایل فروردین سال ۱۴۰۰ با جمعی از جوانان متخصص و آشنا به علوم رایانه و تکنولوژی فعالیت اش را به صورت حرفه ای شروع کرد. تیم ایرکا کریپتو در تلاش است با ارائه اطلاعات شفاف و ترجمه مقالات بروز جهت آشنایی مردم عزیز ایران و مسئولین محترم قدم بردارد. تیم ما در تلاش است، با استفاده از منابع معتبر در انتقال اطلاعات از سئو استفاده کلاه برداران جلوگیری کند.

ایرکا کریپتو

ارز مونرو چیست و چگونه کار می‌کند؟

ارز مونرو (Monero) به‌عنوان ارز دیجیتال به‌ گونه‌ای طراحی شده است که غیرقابل ردیابی و ناشناس است. یک تراکنش در بلاک‌چین مونرو را نمی‌توان مرتبط به یک کاربر خاص کرد، پس در این صورت تمامی تراکنش‌های آن غیرقابل رهگیری می‌باشند.

از ویژگی‌های این ارز دیجیتال می‎‌توان به امنیت بالا، حریم شخصی و تمرکززدایی اشاره کرد. در واقع مونرو فورکی از بایت کوین است. در این بلاک‌چین هر دو دقیقه یک بلاک استخراج می‌شود. همچنین پروژه مونرو توسط یک تیم هفت نفره اداره می‌شود که هویت پنج نفر از این گروه نامشخص است.

خرید و فروش ارز مونرو

برای معامله در سایت عضو شوید و یا از راه های ارتباطی سایت با کارشناسان ما مشاوره بگیرید

مونرو چگونه کار می‌کند؟

مونرو برای ایجاد یک حریم خصوصی و ناشناس، دو راه حل ارائه می‌دهد: آدرس‌های مخفی و امضای حلقوی.

آدرس‌های مخفی

این آدرس‌ها به فرستنده این امکان را می‌دهند که برای هر تراکنش یک آدرس عمومی یک‌بار مصرف ایجاد کند. این ویژگی از دیده‌شدن عمومی فرستنده و گیرنده جلوگیری می‌کند. همچنین به‌طور جداگانه به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا با استفاده از سیستم کلید عمومی، چه کسانی قادر به مشاهده فرستنده و گیرنده باشند.

امضای حلقوی

 امضای حلقوی در واقع یک امضای دیجیتالی است که توسط هر عضو از یک گروهی خاص با کلیدهای خصوصی امضا می‌شود. برای این امضا ابتدا باید سایز حلقه را تعیین کرد که در واقع آوتپوت‌های تصادفی هستند که از بلاک‌چین گرفته شده‌اند و برابر با مقدار خروجی انتخاب شده توسط فرد است. هرچه سایز حلقه بزرگتر باشد، تراکنش بزرگتر می‌شود. هر زمان که شما تراکنش انجام می‌دهید، کیف پول مونرو شما حلقه‌ای از کلیدهای کاربران دیگر که از زنجیره بیرون می‌کشد، تشکیل می‌دهد. در این صورت تشخیص این‌که از کلید کدام شخص برای امضا استفاده شده‌است، غیرممکن است.

از دلایل یادگیری نحوه استفاده از مونرو می‌توان به حفظ حریم شخصی اشاره کرد. از آن‌جایی که تراکنش‌ها را نمی‌توان به راحتی در بلاک‌ چین ردیابی کرد، کاربران می‌توانند آزادانه‌تر از این ارز دیجیتال استفاده کنند.

آخرین مقالات:

 مجموعه هلدینگ ایرکا

فرم تماس با ما