ارز دیجیتال لایت‌ کوین LiteCoin چیست ؟

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال لایت‌ کوین

ارز دیجیتال لایت‌ کوین LiteCoin

IRCA Crypto

قیمت ارز دیجیتال لایت‌ کوین

خدمات ارز دیجیتال ایرکا کریپتو از اوایل فروردین سال ۱۴۰۰ با جمعی از جوانان متخصص و آشنا به علوم رایانه و تکنولوژی فعالیت اش را به صورت حرفه ای شروع کرد. تیم ایرکا کریپتو در تلاش است با ارائه اطلاعات شفاف و ترجمه مقالات بروز جهت آشنایی مردم عزیز ایران و مسئولین محترم قدم بردارد. تیم ما در تلاش است، با استفاده از منابع معتبر در انتقال اطلاعات از سئو استفاده کلاه برداران جلوگیری کند.

ایرکا کریپتو

نگاهی مختصر به ارز لایت‌ کوین

لایت کوین یک ارز رمزنگاری شده همتا به همتا است که شباهت‌های زیادی به بیت‌کوین دارد و بر اساس کد منبع اصلی بیت‌کوین است. ارز دیجیتال لایت کوین برای تراکنش‌های ارزان‌تر طراحی شده بود. در مقایسه، بیت‌کوین به‌عنون ذخیره ارزش برای اهداف طولانی‌مدت مورد استفاده قرار می‌گرفت. سقف بازار محدود کوین در لایت کوین بیشتر از بیت‌کوین است و پروسه استخراج آن نیز سریع‌تر است. این بدین معنا است که تراکنش‌ها سریع‌تر و ارزان‌تر انجام می‌شوند. مانند بیت‌کوین، لایت کوین نیز شکلی از پول دیجیتالی محسوب می‌شود. با استفاده از فناوری بلاک‌چین، لایت‌کوین می‌تواند برای انتقال پول به‌طور مستقیم بین افراد و کسب‌وکارها استفاده شود.

لایت‌کوین چگونه کار می‌کند؟

لایت کوین شامل ایجاد و انتقال کوین‌های دیجیتالی از طریق اپن سورس است. این ارز از فناوری بلاک‌چین برای ثبت همه تراکنش‌های غیر متمرکز استفاده می‌کند.

 

خرید و فروش ارز لایت‌ کوین

برای معامله در سایت عضو شوید و یا از راه های ارتباطی سایت با کارشناسان ما مشاوره بگیرید

تفاوت بین بیت‌کوین و لایت کوین چیست؟

با اینکه شباهت‌های بسیاری بین بیت‌کوین و لایت کوین وجود دارد، چند تفاوت نیز وجود دارد که در ایرکا هولدینگ به این تفاوت‌ها اشاره می‌کنیم:

  • سرعت تراکنش

در حالیکه لایت‌کوین به فناوری پیشرفته‌تری برای استخراج نسبت به بیت‌کوین نیاز دارد، در واقع بلاک‌ها چهار برابر سریع‌تر هستند. همچنین لایت‌کوین تراکنش‌های مالی را بسیار سریع پردازش می‌کند و می‌تواند تعدا زیادی از انها در همان دوره زمانی پردازش کند.

  • تعداد کوین‌ها

هم بیت‌کوین و هم لایت‌کوین دارای تعداد محدودی کوین هستند. بیت‌کوین دارای 21 میلیون کوین است. در حالیکه لایت‌کوین دارای 84 میلیون کوین است که چهار برابر بیشتر از بیت‌کوین است.

  • ارزش بازار

لایت‌کوین ارزش بازار کمتری نسبت به بیت‌کوین دارد، اما هنوز یکی از مهم‌ترین ارزهای رمزنگاری‌شده محسوب می‌شود.

 الگوریتم‌ها

ماینرها باید توابع هش را به‌طور موفقیت‌آمیزی حل کنند تا بلاک‌های جدید یک ارز رمزنگاری‌شده را به بلاک‌چین اضافه کنند. لایت‌کوین و بیت‌کوین از الگوریتم‌های متفاوت برای استخراج استفاده می‌کنند. Scrypt برای لایت‌کوین استفاده می‌شود و SHA-256 برای بیت‌کوین استفاده می‌شود.

آخرین مقالات:

 مجموعه هلدینگ ایرکا

فرم تماس با ما