واقعیت افزوده AR در متاورس

واقعیت افزوده در متاورس

واقعیت افزوده در متاورس

Metaverse

واقعیت افزوده (AR) تجربه غوطه‌ور شدن در موقعیت دنیای واقعی است طوری که اشیاء در واقعیت با اطلاعات ادراکی ایجاد شده توسط کامپیوتر افزوده شده‌اند. اولین بازی در واقعیت افزوده که به ذهن همه خطور می‌کند، پوگمون گو است. به‌عبارت دیگر، واقعیت افزوده فقط برای بازی نیست. واقعیت افزوده بر عملکرد کسب‌وکارها نیز تاثیر می‌گذارد. ارزش فاوری واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تا سال 2025، 85 بیلیون دلار خواهد بود. در این مقاله از سایت ایرکا کریپتو از زیر مجموعه ایرکا هولدینگ در مورد واقعیت افزوده توضیح خواهیم داد.

سرمایه گذاری در متاورس

تکامل واقعیت افزوده

واقعیت افزوده جزو زیر مجموعه متاورس محسوب می‌شود. تکامل واقعیت افزوده ممکن است به سه مرحله تقسیم شود:

1- مرحله توجه

ایوان سادرلند دانشمند علم کامپیوتر اولین فناوری واقعیت افزوده را در سال 1968 ابداع کرد. او همچنین با عنوان پدر گرافیک شناخته می‌شود. در ابتدا واقعیت افزوده برای هدف تبلیغاتی ابداع شده بود. در سال 2008، اولین اپلیکیشین واقعیت افزوده تجاری به بازار عرضه شده بود. واقعیت افزوده برای انواع مختلف کاربردها استفاده شده است که یکی از آنها کوکا کولا است که از واقعیت افزوده برای افزایش آگاهی تاثیر محیطی ذوب یخ استفاده می‌کند.

همچنین بخوانید :

نقش NFT در متاورس چیست؟

2 – مرحله آزمایشی

دومین مرحله توسعه واقعیت افزوده زمانی شروع شد که آیتم‌های دیجیتالی مدل‌سازی شده بودند. این محصولات ممکن است با دنیای فیزیکی ارتباط داشته باشند که آن را مدیون شبیه‌سازی هستند.

3 – مرحله کاربردی 

واقعیت افزوده به نقطه‌ای رسیده است که اکنون یکی از مفیدترین فناوری‌ها برای کشف عناصر جغرافیایی، تاریخی، فرهنگی و زیست‌محیطی است. در گذشته، واقعیت افزوده برای حمل‌ونقل مسافران استفاده می‌شد. برنامه‌های کاربردی تکاملی برای بخش گردشگری در طول این مرحله از واقعیت افزوده ایجاد شده بودند. برای مثال، موزه برنامه واقعیت مجازی در لندن به مهمانان کمک می‌کند تا خیابان‌های هزار سال پیش را کشف کنند. همچنین، نرم‌افزار واقعیت افزوده، اثرات هنری در موزه را وارد زندگی می‌کند.

واقعیت افزوده در متاورس

انواع واقعیت افزوده

واقعیت افزوده دارای انواع مختلفی است که هر کدام برای کاربردهای مجزایی مناسب است. در این مقاله از وب‌سایت ایرکا کریپتو از زیرمجموعه ایرکا هولدینگ به پنج نوع واقعیت افزوده و نقاط قوت و ضعف آنها اشاره می‌کنیم.

واقعیت افزوده مبتنی بر نشانگر

واقعیت افزوده مبتنی بر نشانگر از یک آیتم تریگر برای نشان دادن محتوا استفاده می‌کند. کد QR ممکن است به‌عنوان یک تریگر استفاده شود. این شکل از واقعیت افزوده کم‌ترین مقدار قدرت پردازش را به‌همراه دارد و ایجاد آن بسیار ساده است، اما انعطاف‌پذیرتر از دیگر انواع AR است.

واقعیت افزوده بدون نشانگر

تطبیق‌پذیری واقعیت افزوده بدون نشانگر بهتر از واقعیت افزوده مبتنی بر نشانگر است. این نوع واقعیت افزوده به جای استفاده از آیتم‌های تریگر، موقعیت کاربران را ردیابی می‌کند و با استفاده از دوربین‌ها، GPS و داده‌های شتاب‌سنج ردیابی می‌کند. امروزه اکثر شکل‌های واقعیت مجازی از تجربیات بدون نشانه استفاده می‌کنند.

واقعیت افزوده مبتنی بر فرافکنی

همانطور که از نامش پیداست، واقعیت افزوده مبتنی بر فرافکنی به اشیاء یا سطوحی در سطح مشترک کاربر اشاره دارد. ممکن است یک کیبورد را بر روی میز با استفاده از واقعیت افزوده مبتنی بر فرافکنی طراحی کنید. این شکل از واقعیت افزوده، نیاز برای صفحه نمایش یا هدست را از بین می‌برد.

همچنین بخوانید :

مزیت‌ های متاورس بر کسب‌ و کارها

 

واقعیت افزوده طرح کلی

این نوع واقعیت افزوده بسیار بدیهی است و از تشخیص تصویر برای مشخص کردن مزرها و شکل‌ها به جای تغییر صحنه کامل استفاده می‌کند. این نوع واقعیت افزوده برای ارزیابی محرک‌ها در پیمایش جاده در موقعیت‌های کم نور و هدایت خلبانان در فرودگاه‌ها استفاده می‌شود.

واقعیت افزوده انطباقی

این نوع واقعیت مجازی از تشخیص شیء برای جایگزین کردن یک شیء در رابط کاربری با یک تصویر دیجیتالی استفاده می‌کند. برای مثال، یک پزشک ممکن است از واقعیت مجازی برای برهم‌پوشانی اشعه ایکس بر روی قسمتی از بدن بیمار در هنگام عمل جراحی استفاده کند.

متاورس از زبان مالک فیسبوک (متا)

متاورس از زبان مارک زاکربرگ
پخش ویدیو

 مجموعه هلدینگ ایرکا

فرم تماس با ما

danger-warning-signs-triangle-110303

ما میدانیم که وقت شما چقدر ارزشمند است

بنابراین تصمیم گرفتیم که مقالات ایرکا کریپتو را مستقیما از کتاب های پرفروش دنیا ترجمه کنیم و در اختیار شما عزیزان بگذاریم. بنابراین این اطمینان را به شما مخاطب عزیز می دهیم که شما در حال مطالعه به روز ترین و معتبر ترین مطالب دنیا به زبان روان فارسی هستید.

metaverse-investing

مقاله ای که شما در حال مطالعه آن هستید برگرفته شده از کتاب Metaverse Investing یکی از پرفروش ترین کتاب های وب سایت آمازون است. که ما آن را ترجمه و به رایگان در اختیار شما قرار داده ایم.

بیشتر درباره متاورس و نحوه کسب درآمد از آن بدانیم:

مقالات را به ترتیب بخوانید، چینش مقالات بر اساس فهرست کتاب است